Kedi Kumları, 117 ürün bulundu
Kedi Kumları

Kedi Kumu


Kedilerin beğenmedikleri kumlara karşı tepki verdiklerine bir çoğumuz şahit olmuşuzdur. Bu da kedi kumunun, kediler için ne büyük ölçüde önem taşıdığını göstermektedir. Topaklaşan ve topaklaşmayan, ince taneli yada kalın taneli, parfümlü parfümsüz, pudralı pudarız bentonit kedi kumlarından, silika kristal kedi kumlarına kadar çok çeşitli kumları bu bölümde bulabileceksiniz.

Kediniz için doğru kedi kumuna karar veremiyorsanız tercihi dostunuza bırakabilirsiniz. Hijyen ve temizliğe son derece önem gösteren evcil dostlarınız; tuvalet konusunda da oldukça hassastır. Kedinizin yavru, yetişkin ya da yaşlı bir kedi olması tercih edebileceği kedi kumunda da önemli değişikliklere sebep olabilir. Patilerinin zarar görmemesi adına satın alacağınız kedi kumunun sivri kenarlara sahip olmaması, özellikle kenarlarının yuvarlaklaştırılması son derece önemlidir.

Sitemizde yer alan en kaliteli kedi kumları arasından bentonit, doğal ve kristal kedi kumu çeşitlerini bulabilirsiniz. Bentonit kedi kumu çeşitleri kediniz tuvaletinizi yapar yapmaz dışkı ve idrarın etrafını sararak havayla bağlantısını kesmekte bu sayede koku gibi problemleri mümkün olduğunca önlemektedir. Taşlaşan artıkları temizlemek de son derece kolaylaşmaktadır. Piyasada silika kum olarak bilinen kristal kedi kumu çeşitleri ise ağırlıklarının % 50’si oranında sıvıyı içine hapsettikleri için daha uzun süre kullanım imkanı tanımaktadır. Eğer kedinizin alerjik rahatsızlıkları söz konusuysa ağaç bazlı doğal kedi kumlarını tercih edebilirsiniz. Diğer kumlara nazaran daha çabuk eskise dahi solunum yolu problemleri yaşayan ya da alerjileri olan kedinizin hayat kalitesini önemli ölçüde arttıracaktık.

En kaliteli markaları bir araya getirdiğimiz online satış sitemizde siz de beğendiğiniz kedi kumu çeşitlerini sepetinize ekleyebilir, kedinizin sevdiği kumu bulmasına uygun fiyatlarla destek olabilirsiniz.